باربری، اتوبار، اسباب کشی پونک تهران 02144163528 بهمراه کامیونت و خاور تلفنی

باربری عدالت بار

باربری پونک تهران


در صورتی که نیاز به خدمات باربری و اسباب کشی و جابجایی در

باربری پونک

به سایر مناطق دارید با ما تماس بگیرید.

پونَک ، نام یکی از محله‌های شهر تهران است که در شمال غربی آن و بخش بزرگ آن در منطقه ۵ و بخشی دیگر در منطقه ۲ قرار گرفته‌است. طبق آخرین آمار حدود ۲۲۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

محله پونک از باختر به جنت‌آباد (تهران) (بزرگراه شهید ستاری)، از خاور به دره پونک و شهرک غرب (بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی)، از شمال به محله حصارک و از جنوب به محله باغ‌فیض (بزرگراه شهید همت) محدود است. خیابان سیمون بولیوار و محله چهاردیواری نیز در انتهای شمال باختری پونک قرار دارند. محله‌های مراد آباد و حصارک در اطراف پونک قرار دارند. قسمتی از شهرک غرب نیز جزو پونک هستند و به عنوان پونک باختری شناخته می‌شود.

ده پونک در قدیم محل باغ‌های بزرگ و توتستان‌های قدیمی باختری تهران بوده‌است که از این باغ‌ها شمار کمی امروزه به‌جا مانده‌است و وجه نامگذاری آن به علت فراوانی گل پونه در دره پونک در قدیم است. از خیابان‌های اصلی می‌توان به میرزابابایی، اشرفی اصفهانی، شهید مخبری (گلستان)، سردار جنگل، همیلا، بلوار عدل، خیابان زیتون، المهدی، چمران و بلوار کمالی اشاره کرد. اماکن شاخص محله پونک شامل : مجتمع تجاری بوستان پاساژ تیراژه (سرزمین عجایب) بارگاه امامزادگان عینعلی و زینعلی مجتمع (برج‌های) مسکونی تجاری جام‌جم همت بوستان نهج البلاغه