باربری، اتوبار، اسباب کشی دهکده المپیک تهران 02144163528 بهمراه کامیونت و خاور تلفنی

باربری عدالت بار

باربری دهکدهٔ المپیک تهران


در صورتی که نیاز به خدمات باربری و اسباب کشی و جابجایی در

باربری دهکدهٔ المپیک

به سایر مناطق دارید با ما تماس بگیرید.

دهکدهٔ المپیک یکی از محلات تهران است. این منطقه در شمال غربی تهران قرار دارد. در گذشته جزئی از اراضی کن بوده و جزو منطقه ۵ تهران بود، اما با تقسیم اراضی شهرداری منطقه ۵ و تأسیس شهرداری منطقه ۲۲، محله‌ای از محلات این منطقه جدید شد. بافت این محله قدیمی محسوب می‌شود چرا که این شهرک در دهه 40 قبل از انقلاب ساخته شده‌است. دهکده المپیک به خاطر کاربری اولیه، معماری خاصی دارد، بلوک‌های چهار یا پنج طبقه با فضای سبز از یکدیگر جدا شده‌اند و محله ای نسبتا دنج و خاصی را تشکیل داده‌اند. نام آن به خاطر بازی‌های آسیایی در تهران به جا مانده که در واقع دهکده بازی‌ها در این محل قرار داشته‌است. بوستان جوانمردان در این محله قرار دارد. دانشگاه علامه طباطبایی، بزرگ‌ترین دانشگاه علوم انسانی ایران، از سال ۱۳۸۵ به دهکده المپیک منتقل شده‌است. در این محله شهرکی با همین نام، شهرک دهکده المپیک وجود دارد که بالغ بر ۷۰۰ خانوار در آن سکونت دارند و اکثر آن‌ها از کارکنان سازمان تربیت بدنی هستند. دانشگاه علامه، سینمای خانوادگی دهکده المپیک و باشگاه ورزشی توحید در این شهرک واقع‌اند. سینما دهکده در سال‌های اخیر بازسازی شده و دارای دو سالن زیبا و مدرن است. این سینما در ضلع شرقی این شهرک رودخانه و باغ‌های کن و در ضلع شمالی آن رشته کوه‌های البرز قرار دارند. همچنین این شهرک از ضلع جنوبی به اتوبان همت ختم می‌شود.

تراکم جمعیت و سطح قیمت خانه های این محله چگونه است؟ جمعیت این محله بالغ بر ۷۰۰ خانوار با جمعیتی معادل 6578 نفر دارای سرای محله است. مساحت این محله 7/05 کیلومترمربع محاسبه شده و اکثر آن‌ها از کارکنان سازمان تربیت بدنی هستند.این محله به دلیل بافت قدیمی که دارد تقریباً اشباع شده از جمعیت محسوب می‌شود و هیچگونه بازسازی داخل شهرک آن صورت نگرفته‌است. بازسازی‌ها تنها توسط ساکنین و داخل واحدها صورت گرفته‌است و این شهرک همچنان ظاهر قدیمی خود را حفظ کرده‌است. سطح قیمت در این محله به دلیل بافت قدیمی متوسط است و نرخ ملک در این منطقه از متری 6 تا 8 میلیون متغیر است.

معرفي مراكز آموزشي و فرهنگي محله دهکده المپیک در جنوب غربی دهکده، سه ساختمان آموزشی قرار دارد که مدتی ساختمان آموزشی و بعدها به خوابگاه دانشجویان دانشکده تربیت بدنی تبدیل شده‌است و در اوایل جنگ تحمیلی نیز مهاجرین جنگ زده در ساختمان‌های مذکور اسکان داده شده و در نهایت در سال 1382 دانشگاه علامه طباطبایی در این محله مستقر می‌شود. در محله دهکده المپیک مدرسه دولتی شهید مطهری در ابتدای شهرک و دانشگاه دولتی علامه طباطبایی در غرب شهرک قرار دارد. این منطقه دارای سرای محله می‌باشد که خود نوعی مرکز آموزشی و فرهنگی محسوب می‌شود.

در صورتی که نیاز به خدمات باربری و اسباب کشی و جابجایی در دهکدهٔ المپیک به سایر مناطق دارید با ما تماس بگیرید.