باربری، اتوبار، اسباب کشی مصباح کرج 02634201163 بهمراه کامیونت و خاور تلفنی

باربری عدالت بار

باربری مصباح کرج

در صورتی که نیاز به خدمات باربری و اسباب کشی و جابجایی در مصباح کرج به سایر مناطق دارید با ما تماس بگیرید.

مصباح یکی از قدیمی ترین محله‌های کرج است. در واقع این محله به همراه حصار، حیدرآباد و دولت آباد 4 محله قدیمی کرج را تشکیل می‌دهند. در گذشته به این محله ده کرج می‌گفتند. در واقع ده کرج پایه تشکیل شهرستان کرج بوده است. خیابان اصلی محله مصباح بین بلوار امامزاده حسن (ع) و دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران قرار گرفته است.
ابتدای خیابان اصلی که به آن سر مصباح می‌گویند؛ در فاصله 50 متری چهار راه مصباح شروع می‌شود و خیابان امامزاده حسن را قطع می‌کند. در واقع چهار راه مصباح که نام خود را از این محله گرفته تقاطع خیابان امامزاده حسن (ع) و بلوار هفت تیر است. این باعث شده بسیاری از مردم دچار اشتباه شوند و بلوار امامزاده حسن(ع) را خیابان مصباح بدانند. این خیابان از سمت دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی یک طرفه است. خیابانی باریک که 2 طرف آن دستفروش‌ها بساط پهن می‌کنند و وانت‌های فروش میوه و سبزی زیادی در کنار آن به چشم می‌خورد. این خیابان پر از مغازه و مرکز خرید است و چندین پاساژ دارد.
بیشتر مغازه‌های مصباح کفش فروشی هستند - پس اگر دنبال خرید کفش هستید این خیابان جایی است که می‌توانید برای خرید به آن بروید. به خصوص در این فصل که بیشتر مغازه‌های آن اقدام به حراج کرده اند و تخفیف‌های خوبی می‌دهند- کنار این خیابان باریک و یک طرفه که دستفروش‌ها همیشه حضور دارند و اتومبیل‌های زیادی پارک شده زیادی به چشم می‌خورد که فقط راه باریکی برای تردد اتومبیل‌ها باقی می‌گذارند. خانه‌های ویلایی این محله هم مثل سایر محله‌ها جای خود را به ساختمان‌های بلند و خانه‌های آپارتمانی داده، اما درختان تنومندش همچنان استوار مانده اند و قدمت محله را به رخ می‌کشند. درحالیکه کوچه‌های تو در توی محله بوی دیروز را می‌دهند، اما زندگی مدرن در آن جاری و این تلاغی، زیبایی خاصی به آن بخشیده است.
علت نامگذاری محله، احمد مصباح بود اوایل خیابان مصباح میوه فروشی عمو حسین قرار دارد. این میوه فروشی 40 سال است که به اهالی مصباح میوه می‌فروشد و شغل خانوادگی پدر و پسر است. صاحب مغازه می‌گوید: سال‌های زیادی از عمر این مغازه می‌گذرد و اکنون 40 سال است که در آن میوه میوه فروخته می‌شود. وی ادامه می‌دهد: جمع شدن آب باران در خیابان هنگام بارندگی یکی از مشکلاتی است که در این محله وجود دارد. پای صحبت یکی دیگراز کاسب‌های قدیمی محله می‌نشینیم. «حمزه عاشوری » از گذشته‌های محله می‌گوید: در گذشته خیابان اصلی مصباح یک جاده خاکی بود. آن زمان مغازه‌ها و بازار مصباح بدین شکل نبودند. وی ادامه می‌دهد: مالک زمین‌های "سر مصباح" احمد مصباح بود. نام محله را به همین خاطر مصباح گذاشتند. «سهراب مصباح» یکی از بازماندگان خانواده مصباح می‌گوید: پدرم 3 سال پیش در 90 سالگی درگذشت و من خاطرات او را نکته به نکته یاد دارم. وی ادامه می‌دهد: در گذشته خیابان مصباح ادامه کوچه گل‌ها بود. خیابان بلوار امامزاده حسن(ع) یا خیابان ذوب آهن در زمان پهلوی اول تاسیس شد. وقتی آن را ساختند از وسط خانه ما گذشت. پدربزرگم صاحب املاک آن منطقه تا چهار راه مصباح بود که اکنون بین ورثه تقسیم شده است. وی می‌افزاید: وقتی کارخانه قند کرج تاسیس شد،مهاجران زیادی برای کار به اینجا آمدند. و محله شکل کنونی را به خود گرفت. در واقع بیشتر اهالی در گذشته در کارخانه قند کار می‌کردند. وی در ادامه می‌گوید: پدر و عموی خودم کارمند کارخانه قند بودند و ما پیش از اینجا در منازل سازمانی کارخانه قند ساکن بودیم. مصباح می‌گوید: بیشتر خانه‌های محله ویلایی بودند که اکنون آپارتمان سازی شده اند. اما مغازه‌های کنارخیابان اصلی به همان شکل مانده اند و عمر بیش از 40 سال دارند. وی می‌افزاید: محله نسبت به قبل خیلی شلوغ ترشده است. در گذشته اینجا یک محله کاملا مسکونی بود که می‌شد در آن قدم بزنیم و همه آشنا و فامیل بودند. اما اکنون معلوم نیست که محله مسکونی است یا تجاری. چند سال پیش زمزمه‌های مبنی بر ساخت بازار سنتی توسط شهرداری شنیده شد و بعد از آن دستفروش‌های زیادی به اینجا آمدند و محله حالت تجاری به خود گرفته که مشکلات زیادی را هم برای ما به وجود آورده است