باربری، اتوبار، اسباب کشی مهرشهر کرج 02634201163

باربری عدالت بار

باربری مهرشهر


در صورتی که نیاز به خدمات باربری و اسباب کشی و جابجایی در مهرشهر کرج به سایر مناطق دارید با ما تماس بگیرید.
مهرشهر یکی از مناطق شهر کرج است که تا قبل از سال 1379 شهری مجزا از استان البرز محسوب می شده است، اما اکنون با تشکیل مناطق 4 و 12 کرج جزئی از مناطق مهم و پرطرفدار شهر کرج محسوب می شود. این منطقه بسیار لوکس و مدرن است و در عین حال آرامش و امنیتی در آن برقرار است که بسیاری از افراد برای فرار از شهر های شلوغ و پر سر و صدا به آن مهاجرت می کنند. این منطقه تا پیش از سال ۱۳۷۲ شهری جداگانه از شهر کرج محسوب می‌شد و شهرداری مهرشهر (که اکنون شهرداری مناطق ۳ و ۴ کرج نامیده می‌شود) آن را اداره می‌کرد. برای رسیدن به مهرشهر باید پس از عبور از خروجی کرج در اتوبان تهران_کرج، به خروجی مهرشهر وارد شد. مهرشهر دارای سه خیابان اصلی «شهرداری»(چهار باندی) ،«ارم» و «گلها» است؛ که در ابتدای بلوار ارم «باغ سیب» و در میانه آن کاخ شمس (کاخ مروارید) واقع شده‌است. مهرشهر به علت وجود باغ‌های فراوان در اطراف آن دارای آب و هوایی خنک و بسیار پاک می‌باشد.
طول بلوار ارم مهرشهر حدود ۱۲ کیلومتر است و به عنوان بلندترین بلوار ایران شناخته می‌شود. پارک هامون نیز با وسعت ۳ هکتار در بلوار ارم قرار دارد.
باربری مهرشهر

پیشینه در زمان محمدرضا شاه پهلوی و پس از ساخت کاخ مروارید در این ناحیه، دو بلوار با نام‌های چهارباندی (شهرداری) و ارم در منطقه‌ای ویلایی برای شهروندان در سه فاز مجاور کاخ ساخته می‌شود که مهرشهر نامیده می‌شود که بعد از انقلاب فاز۴ و بلوار گل‌ها به مجموع این مناطق اضافه گردید. این مناطق در ابتدا شامل ویلاهای بزرگ و پراکنده بود و از ۳ طرف به زمین‌هایی می‌رسید که به دستور شمس پهلوی برای بهبود آب و هوای منطقه به باغ سیب تبدیل شد. تا اواخر سال ۵۷ تعداد ویلاها رو به فزونی نهاد. پس از انقلاب ایران (۱۳۵۷) این منطقه به روی عموم مردم باز شد و بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی متولی بسیاری از زمین‌های خالی و ویلاهای متروکه شد. همچنین کاخ مروارید به تصرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. منطقه فاز ۱٬۲٬۳ که این روزها منطقه بلوار شهرداری نیز نامیده می‌شود، اکنون علاوه بر ویلاهای قدیمی که بسیاری از آن‌ها دارای طراحی‌های منحصربه‌فرد معماران برجسته هستند منطقه بلوار شهرداری توسط دو خیابان ارم و کمربندی احاطه شده‌است. خیابان کمربندی از فاز ۴ مهرشهر آغاز و موازی با بلوار شهرداری و ارم تا انتهای کاخ شمس امتداد دارد. پس از پیوستن مهرشهر به شهرداری کرج، مجوز آپارتمان سازی در این منطقه داده شده و بسیاری از ویلاهای تاریخی تخریب شده و به جای آن آپارتمان‌های سه تا پنج طبقه ساخته شده‌است اما فضای کلی شهر همچنان ویلایی باقی‌مانده‌است. فاز چهار مهرشهر به علت ساخت بعد از انقلاب آن (بلوار گل‌ها شرقی و غربی، بلوار ۴۱۰ و بلوار رزهبان و…) در ناحیه شمالی منطقه مهرشهر قرار دارد. حسین‌آباد و محله‌های آق تپه واقع در بلوار ولیعصر و کیانمهر و زنبق و فاز۵ و گلستان نیز از دیگر نقاط مهرشهر هستند. مناطق فاز یک تا چهار مهرشهر جزو گران‌ترین، لوکس‌ترین و دیدنی‌ترین نقاط شهری کرج هستند. دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه آزاد کرج نیز در منطقه مهرشهر «غرب بلوار ارم» قرار دارد.

بیشترین مهاجرت از تهران به مهرشهر یکی از شهرهایی که بیشترین مهاجرت از تهران به آن صورت گرفته، مهرشهر شهر کرج است آلودگی هوا، شلوغی، ترافیک و گرانی عواملی هستند که باعث مهاجرت ساکنین تهران به شهرهای اطراف شده‌اند. مهرشهر همانند فردیس کرج، شهری است که مردمان آن از آزادی خاصی بهره‌مند هستند. این آزادی را می‌توان صبح‌ها هنگام پیاده‌روی در پوشش خانم‌ها و آقایان به وضوح دید. دلیل مهاجرت بیشتر افراد به این منطقه آرامش بخصوصی است که در آن وجود دارد. وجود درختان فراوان در این منطقه باعث شده است که مهرشهر آب‌وهوایی خنک داشته باشد. گفته می‌شود بنیان‌گذار مهرشهر شخصی به نام شمس پهلوی بوده است که به دلیل اعتقاد به آیین مهرپرستی، نام خود را از خدیجه به شمس (خورشید یا مهر) تغییر داد. بنا به خواسته شمس پهلوی، مهرشهر نخست «مهردشت» نامیده شد.

بافت محله مهرشهر چگونه است؟ در منطقه ۱۲ مهرشهر بافت خانه‌ها قدیمی بوده و خانه‌ها بدون رعایت اصول شهرسازی بنا شده‌اند. از طرف دیگر چون بیشتر این خانه‌ها قولنامه‌ای هستند، قرار است از سوی دولت تسهیلاتی به این خانه‌ها داده شود تا اقدام به بازسازی کنند. ویلاهای تاریخی این منطقه اکثرا تخریب شده است و به آپارتمان‌های دو الی سه طبقه تبدیل شده‌اند. خرید خانه در قسمت شرق منطقه ارم مهرشهر نسبت به غرب آن از بافت بهتری برخوردار است و قیمت خانه‌ها گران‌تر می‌باشد. درکل چنین می‌توان گفت که مهرشهر قبل از پیوستن به کرج از بافت ویلایی برخوردار بود که با پیوستن به کرج، خانه‌های ویلایی تخریب شدند و جای خود را به آپارتمان‌های چند طبقه دادند. بعضی از آپارتمان‌های لوکس این منطقه با معماری خاص هنوز بافت ویلایی خود را حفظ کرده‌اند.

یکی دیگر از دلایل آزادی در مهرشهر این است که خانه های این شهر به دلیل داشتن حریم سه متری با خانه های مجاور، محل هایی بسیار مناسب برای دورهمی های دوستانه و خانوادگی به حساب می آیند و مزاحمتی برای ساکنین خانه های دیگر ایجاد نمی کنند. به همین دلیل این شهر با این دورهمی ها عجین شده است که هنگام برگذاری آن هیچ مزاحمتی پیش نمی آید و ساکنین این شهر در کمال آرامش زندگی می کنند.

برای باربری و اسباب کشی در باربری مهرشهر کرج به سایر مناطق دارید با ما تماس بگیرید.

محله مهرشهر کرج کجاست؟ مهرشهر در غرب کرج و در 16کیلومتری مرکز آن قرار دارد و با پنج فاز که در مناطق 4 و 12 تقسیم شده است یکی از بزرگترین محلات استان البرز به حساب می آید که دارای مناطق و شهرک های زیادی است. این منطقه از جنوب آزاد راه کرج-قزوین آعاز و تا انتهای بلوار ارم ادامه دارد. همان طور که گفته شد محله مهرشهر کرج در گذشته شهری مجزا از کرج فعلی محسوب می شده است که خانه های پراکنده ی آن از سه مسیر به زمین هایی می رسید که به دستور شمس پهلوی بنیان گذار مهرشهر به باغ سیب کنونی تبدیل شد. علت اصلی نامگذاری مهرشهر را می توان گرویدن شمس پهلوی به آیین مهرپرستی دانست به نحوی که نام خود را از خدیجه به شمس تغییر داد.مهرشهر کرج بدلیل وسعت بسیار بالا خیابان ها و بلوار های بزرگی دارد، مهمترین بلوار مهرشهر بلوار ارم است که 12 کیلومتر طول دارد . این بلوار در همان ابتدای ورود به محله مهرشهر قرار دارد و از شمال و جنوب این منطقه را به هم وصل کرده است . همچنین شمال این بلوار منطقه 4 و جنوب آن منطقه 12 شهرداری کرج محسوب می شود. شرق این بلوار، بلوار شهرداری یا چهارباندی منطقه زیبا و مجلل قرار دارد و سمت چپ آن خیابان هایی از جمله خیابان های آزادی ،ولیعصر،امیرکبیر و … قرار دارد. بلوار شهرداری که بخش مرفه نشین مهرشهر محسوب می شود بلوار اصلی این منطقه است و از فضای سرسبز و درختان بسیاری برخوردار هست. در شمال بلوار شهرداری باغ سیب بزرگ و قدیمی قرار دارد که با مساحت 350 هکتار یکی از باغ های مهم استان البرز و یکی از دلایل تمیزی هوای این منطقه محسوب می شود . از دیگر خیابان های مهرشهر بلوار دانش می باشد که بلوار ارم را به بلوار شهرداری متصل می کند.

بدلیل وجود بلوار های سرسبز و باغ های فراوان در اطراف مهرشهر این منطقه دارای آب و هوای خنکی است و یکی از مناطق خوش آب و هوای استان البرز محسوب می شود. یکی از ویژگی های مهم ساختمان های مهرشهر رعایت حریم ساختمانی است بطوریکه هر ساختمان با ساختمان مجاور دو تا سه متر فاصله دارد و ساختمان ها به چسبیده نیستند.

باربری عدالت بار در مناطق 12 گانه ی کرج خدمات مشغول خدمات رسانی می باشد. مهرشهر یکی از مناطق کرج می باشد که امکان حضور به موقع و ارائه خدمات اسباب کشی و باربری وجود دارد. باربری مهرشهر با حمل بار اصولی توسط پرسنل آموزش دیده حرفه ای و با دقت خدمات باربری و اثاث کشی را در محدوده ی مهر شهر کرج به سایر مناطق کرج و تهران انجام میدهد. ما افتخار داریم اعلام کنیم رضایت مشتریان اصل اول در خدمات باربری و اسباب کشی ها بوده است. مهر شهر یکی از محله هایی که در عین مدرن بودن سراسر آرامش است و با هوایی معتدل و پاک می تواند دل هر انسانی را به لزره بیاندازد، مهر شهر کرج است. شهری زیبا، خوش آب و هوا و در عین حال مرفه. وقتی از مهر شهر می گوییم تصویر باغ سیب سر سبزی که یکی از دلایل خنکی مهرشهر است در ذهن به وجود می آید. مهرشهر با بلوارهایی سرسبز که از شمال شرقی به باغ سیب می رسد در بخش دیگر کاج زیبای مروارید که از دیدنی های این بخش از کرج بوده را در خود جای داده است.

لطفاً مطالب بیشتر درباره باربری مهرشهر را در آدرس وبلاگهای ما هم مشاهده فرمایید. با کلیک بر روی صفحه اسباب کشی بر روی وبگاه بیان و صفحه اسباب کشی بر روی وبگاه بلاگفا صفحات مربوطه اجرا خواهند شد.